Main Menu

 

Výběr dodavatele systému pro variabilní aplikace není snadný, na trhu je mnoho firem, které nějaké služby související s variabilními aplikacemi nabízejí.

Na základě čeho tedy vybrat toho správného? Doporučujeme Vám získat odpovědi na následující otázky: 

 

Mám vhodnou techniku?

Ještě před podpisem smlouvy s každým klientem detailně zkontrolujeme připravenost zemědělské techniky. Naše služba je kompatibilní s více jak 95 % mechanizace, včetně strojů, které nemají ISO-BUS terminály.

Kompatibilní terminály

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolik budu muset investovat do techniky?

Naším cílem je umožnit variabilně aplikovat co nejširší skupině podniků. Ve velké většině případů nemusíte kupovat novou mechanizaci, díky našim vlastním terminálům, které dostáváte zdarma v rámci služby zdarma, jsme schopni zprovoznit i několik let starou techniku.

 

Na základě jakých dat budu provádět jednotlivé aplikace?

Precizně zpracované mapy relativního výnosového potenciálu (RVP) vytvořené na základě snímků s vysokým rozlišením 3x3 m a 10letou historií jsou základem celého systému Varistar. Při jejich přípravě dbáme i na správnou interpretaci dělených půdních bloků a změnu hranic jednotlivých honů.

  • setí - mapy RVP
  • regenerační hnojení - mapy RVP. V době aplikace aktuální satelitní snímky ještě neposkytují přesný popis porostu, podzimní satelitní snímky nemusí odpovídat stavu porostu po přezimování.
  • produkční a kvalitativní hnojení - mapy RVP + případná kombinace s aktuálními satelitními snímky.
  • zásobní hnojení - mapy RVP umožňují provést variabilní zásobní hnojení na základě bilanční rovnice, nicméně umíme do mapových podkladů zpracovat i rozbory z laboratoří či AZZP. Pokud byste chtěli aplikovat pouze na základě půdních rozborů, je nutné počítat s tím, že laboratoře jsou momentálně na hranici svých kapacit a zpracování půdních vzorků trvá několik měsíců.

 

Jak vytvořím aplikační mapu a dostanu ji do techniky?

S Portálem Varistar aplikační mapu včetně online přenosu do techniky vytvoříte během několika málo minut. Jednoduchý nástroj Vás provede všemi potřebnými kroky, mapu může upravit podle vlastních požadavků. Vytvořená mapa je ihned online přenesena do terminálu aplikační techniky. Žádné přenášení flash disků, žádné složité nahrávání.

 

Je možné ověřit, že systém dlouhodobě funguje?

Jako jediní na trhu zpracováváme každý rok několik případových studií založených na pokusech u našich zákazníků. Tyto studie jsou volně dostupné na našich stránkách. Rádi Vás také propojíme na některého z našich zákazníků a zajistíme referenční návštěvu.

Leták ke stažení 

 

Máte další otázky týkající se našich služeb? Neváhejte nás kontaktovat.